Centrum projektów domu

Jaki dom Ci się marzy?

Projekt domu inteligentnego

19 lipca 2015

Kategoria: Jaki dom;
Tagi: , ,

Projekt domu inteligentnego W ciągu dnia każdy z nas jest bardzo zabiegany, praca dom. Trudno tak naprawdę w każdej dziedzinie dać z siebie sto procent. Kiedy już skończymy swój etat w pracy zawsze zostają nam obowiązki w domu a tych nie jest wcale mało. Aby dom był przytulny i zadbany musimy o niego dbać codziennie. Co jednak gdyby była możliwość usprawnienia swoich obowiązków domowych lub pozbycia się problemów na dobre? Taka opcja jest możliwa trzeba tylko wcześniej wszystko zaplanować. W każdym momencie w domu możemy zainstalować systemy, które wyręczą nas z części obowiązków. Mogą za nas sterować temperaturą, mogą to być samoczynnie opadające rolety czy nawet pilot, którym będziemy ustawiali otwieranie i zamykanie naszego domu. Nowinek na tym polu jest bardzo wiele trzeba tylko pomyśleć, co tak na prawdę jest nam potrzebne i zamontować. Sami tego nie wykonamy jest potrzebna firma. Dla naszej kieszeni lepiej będzie jak sprawę załatwimy na etapie budowy domu wówczas cały sprzęt będzie ukryty w ścianach bez koniczności kłucia ścian, czy ich niszczenia. Dom inteligentny to jednym słowem budynek nowoczesny w pełni zmechanizowany. Ma on w swym wyposażeniu ciekawe rozwiązania, które bardzo ułatwiają domownikom życie. Dom inteligentny może pomóc nam wykonywać codzienne czynności lub całkowicie nas z nich odciążyć.

Projekty domów pływających

10 lipca 2015

Kategoria: Jaki dom;
Tagi: , ,

Projekty domów pływających Ludzie od wielu lat asymilują się z otoczeniem. Niekiedy nawet nasze domy muszą być dostosowane do panującej sytuacji. W miejscach gdzie rządzi woda możliwe jest tylko i wyłącznie projektowanie domów na wodzie. Tak na prawdę ludzie od wielu pokoleń mieszkali już na wodzie jednak dawnej do tego celu służyły im łódki. W nich pracowali i przemieszczali się. Dziś domy pływające a raczej unoszące się na powierzchni wody możemy spotkać w Stanach Zjednoczonych, Holandii, czy w Tamizie. Co ciekawe to całkiem nowe rozwiązania konstrukcyjne dla takich domów. Dom umocowany jest na konstrukcji panelowej. Przed jego zatopieniem chronią go specjalne pianki, dodatkowym wzmocnieniem konstrukcji są na pewno liny, które mocuje się do pali wbitych w wodę. Dzięki nim nawet zła pogoda, czy wiatr nie jest w stanie uszkodzić domu na wodzie. Dodatkowe zabezpieczenia chronią też przed nadmiernym kołysaniem w domu. Domy różnią się między sobą stopniem zamożności inwestora. Ludzie biedni posiadają słabo urządzone pomieszczenie, które pełni funkcje strefy sypialnej i za razem jadalnej. Bogatsi z kolei decydują się na piękne domy z wydzielonymi strefami. Nie rzadko spotkamy na nich ogromne tarasy i okna widokowe, aby móc w pełni korzystać z piękna otaczającej przyrody. Domy o wyższym standardzie mają w wyposażeniu podłączenie do prądu, oraz inne komfortowe dodatki.

Dom schron

8 lipca 2015

Kategoria: Jaki dom;
Tagi: , ,

Dom schron Budowa domu jest na pewno dużym obciążeniem dla każdego inwestora. Najwspanialej projekty domów powstają niestety poza granicami kraju, jest to wypadkową większej zamożności naszych sąsiadów. Mimo wielu aspektów, które ograniczają nas Polaków w budownictwie możemy na pewno pochwalić się domem- schronem wybudowanym kilka lat temu pod Warszawą. Budynek został stworzony przez pracownię promes. Autorzy chcieli stworzyć dom nie tylko przytulny, ale przede wszystkim bezpieczny. Jeśli chodzi o sam wygląd dom z daleka przypomina ogromny klocek, zbudowany jest z betonu prawie w całości. Co ciekawe budynek jest dwu piętrowy a cześć jego ścian jest ruchoma. W praktyce oznacza to, że w ciągu dnia cześć ścian można otworzyć z kolei w nocy szczelnie zamknąć. Ściany poza tym, że są elementami budynku są również oknami. W budynku nie ma tradycyjnych otworów ściennych, tylko za pomocą ruchomych ścian można wpuścić światło naturalne do pomieszczeń. Dom jak najbardziej zbliżony jest do schronu, nawet ogrodzenie pełni funkcję obronną, składa się z dużego muru, który rozsuwa się tylko, jeśli goście są mile widziany, w przeciwnym razie trudno jest go pokonać, ponieważ tak jak dom wykonany jest z betonu. Budynek, pomimo, że z zewnątrz bardzo surowy posiada wszelkie wygody i udogodnienia. W środku mieści się salon, kuchnia nawet wbudowany balkon. Jeśli chodzi o ogrzewaniem zastosowano w tym wypadku bardzo nowoczesne ogrzewanie pompowe.

Dom bliźniak

6 lipca 2015

Kategoria: Projekty;
Tagi: , ,

Dom bliźniak Wielu z znasz pragnie posiadać własny kąt, tym czasem nie do końca mamy na to marzenie fundusze. Aby obciąć duże koszty lub kupić działkę w wymarzonym miejscu jesteśmy skłonni do pewnych ustępstw. Wówczas rozwiązaniem może okazać się dom bliźniak. Jak sama nazwa wskazuje jest to dom, który ma swoje bliźniacze odbicie w postaci drugiego budynku. Dom obok jest połączony z naszym ścianą, jest to jego cześć wspólna. Bardzo często oprócz wspólnej ściany można spotkać opcje, w której działki są wspólne lub balkony. Dom taki ma kilka zalet. Po pierwsze jest tańszy w budowie, ponieważ odchodzi nam postawianie jednej ściany. Po drugie jest to kapitalne rozwiązanie, kiedy posiadamy małą lub wąską działkę wtedy oszczędzamy teren. Minusy jednak też się w tym przypadku znajdą. Dom bliźniaczy przypomina po trochu mieszkanie w bloku, ponieważ pomimo odrębnego wejścia do domu i działki graniczymy bardzo blisko z sąsiadem jedną ścianą. Poprzez takie rozwiązanie słyszymy dźwięki zza ściany i może być to mało komfortowe. Jeśli już decydujemy się na kupno lub budowę takiego domu watro jest zapoznać wcześniej sąsiadów lub budować się z bliźniaku z rodziną wówczas łatwiej jest o ustępstwa wiemy też, czego możemy się spodziewać po danym sąsiedzie. Z takiego typu budownictwa korzysta stosunkowo nie wielu ludzi, ponieważ cenią sobie intymność i swobodę. Często jednak domy bliźniacze są wymogiem stawianym przez miasto w momencie, kiedy na danej ulicy tylko taka zabudowa istnieje, nie można postawić innego budynku jak bliźniak.

Dom na wsi

6 lipca 2015

Kategoria: Jaki dom;
Tagi: , ,

Dom na wsi Miasto to dobre miejsce na znalezienie pracy, domu czy szkoły. Z czasem jednak zaczynamy poszukiwać nieco innego miejsca do życia. Pojawia się rodzina potrzebujemy miejsca spokojnego bezpiecznego dla siebie i dzieci. Wówczas dobrym pomysłem jest wybudowanie domu na wsi. W katalogach znajdziemy wiele projektów, które będą do tego celu znakomicie się nadawały. Decydując się na wieś watro jednak wybrać projekt właściwy do miejsca otoczenia. Domek powinien być prosty i minimalistyczny tak, aby pasował do natury, otoczenia. Zazwyczaj domki takie to porterówki z piwnicami i dachem dwuspadowym. Im mniej zdobników i dekorów tym lepiej. Domki takie posiadają też tarasy oraz altanki, dzięki czemu domownicy stale mogą korzystać z piękna otaczającej ich przyrody. Aby domek w pełni wpisać się w klimat wiejski watro, aby był prosty w bryle i nie duży, małe domki są bardziej przytulne i ekonomiczne. Nie tracimy tyle czasu na ogrzewanie oraz sprzątanie metrażu. Poza domem ważnym punktem jest też otoczenie, czyli sama działka. Jeśli w domu lub elewacji znajduje się dużo drewna watro motyw powtórzyć w ogrodzie lub w samym ogrodzeniu wówczas dom i działka wydadzą się być bardziej spójne. Dom na wsi to marzenie nie jednej osoby zanim się na niego zdecydujemy zbadajmy teren, czyli ziemię, na której stanie dom, okolice czy jest bezpieczna i spokojna oraz sam dojazd.

nastpne »